Añana Tourism
2019ko ABENDUKO AGENDA

Olentzero Añanan

+ Armiñongo Gabonetako Programa

+ Beranturiko Gabonetako Programa

Erribera Beitiako neguko programa

+ Erribera Goitiako Gabonetako Programa

+ Gaubeako Gabonetako Programa

Iruña Okako Gabonetako Programa

Kuartangoko neguko Programa

+ Lantarongo Gabonetako Programa

+ Olentzero Zambranan

+ Abendua Euskaraz

 

Abenduak 1

11:00 – 14:00 Eskulanen ekoizleen azoka Villanueva de Valdegovian, haurrentzako joaldunak (11:00/12:30) eta joaldunen kalejira 12: 00etan

18:00 Haurrentzako zinema Erribera Beitian

 

Abenduak 4

17:30 “Zikoinak” euskarazko zinea Rivabellosan

 

Abenduak 6

20:30 Pintxopote musikala Ruben Ocasar eta La Jukevoxekin Taberna La Eran (Escota)

 

Abenduak 7

11:30 – 21:00 Gabonetako azoka solidarioa Iruña Okan

18:30 Lobo y Carmine kontzertua Angostoko kanpinean

 

Abenduak 8

12:00 Gabonetako eskulanen familia tailerra Langraiz Okan

13:30 Dúo Kimbararekin dantzaldia La Era tabernan (Escota)

 

Abenduak 11

17:00 “Secretos y mentiras” zine emanaldia Berantevillan

 

Abenduak 13

17:30 Haurrentzako gozogintza klasea Iruña Okan

17:30 Helduentzako gozogintza klasea Iruña Okan

18:00 Irakurketa eta ipuin kontaketa kluba (19:00etan) Gaubeako Villanueva liburutegian

18:30 Haurrentzako tailerrak Rivabellosan

 

Abenduak 14

17:00 – 18:30 Txikientzako argazkilaritza tailerra Kuartangon

18:30 – 20:30 Gazteentzako bideo tailerra Kuartangon

19:00 Eguberri eta jaiotza ekitaldia eta txokolatea guztientzat Langraiz Okan

19:00 “El románico revelado” hitzaldia Javier Sotorekin Kuartangoko udaletxean

 

Abenduak 15

Iruña Okako VIII. Erakusketa eta Ornitologia trukaketa

Azoka Manzanos-en

 

Abenduak 18

18:00 Zinema euskaraz Beranturin

 

Abenduak 20

XIII. Gozoki Lehiaketa Iruña Okan

18:00 “Haziaraba programa” haurrentzako emanaldia Paraiso Antzokiak antolatuta Langraiz Okan.

 

Abenduak 21

Boilur beltza ezagutzeko bisita Gaubean. Info eta erreserbak: Gaubeako Turismo Bulegoa 945 35 30 40

10:00 “Ezagutu zure ingurua” txangoa Lantaronen

11:00 – 14:00 Jostailuen azoka solidarioa eta haur festa Iruña Okan

12:15 Gabonetako tailerra Beranturin

12:30 Zirku Konpainiako “Bidaiaria”  antzerkia Gaubean

18:00 Umeentzako eskulanak Armiñonen

18:00 Umeentzako ekintza Pobesen

19:00 I. Añanako Kuadrillako Gabon-kantak topaketa Tuestan

19:00 Jaiotza biziduna Víllodan

19:00 Kangoo power klasea gazteentzat Iruña Okan

19:00 “Atakamatik bizikletaz” hitzaldia Oskar Ezkerrorekin Espejoko gizartetxean (euskeraz)

19:30 Txita Burgera eta Tiko Astur-ekin bakarrizketak Kuartangon

 

Abenduak 22

“Busti zaitez euskaraz” ekintzak Beranturin

12:00 Haurrentzako “Haziaraba Programa”, Paraiso Antzokiak antolatua Langraiz Okan.

17:00 Bolo txapelketa Kuartangon

18:00 Gabon-kanten jaialdia, kalejira eta txokolatada Iruña Okan

18:00 Umeentzako eskulanak Armiñonen

 

Abenduak 23

17:00 – 19:30 Gabonetako Haur Jaurdunaldiak Gaubean

 

Abenduak 24

10:00 Olentzeroko kalejira Gaubeatik

10:00 Olentzero eta Mari Domingiren ibilbidea Kuartangoko herrietan barrena

11:00 Olentzeroren kalejira Zambranako herrietatik

16:00 Olentzeroren kalejira Lantarongo herrietatik

17:00 Olentzerori harrera, gaztain erreak, ardo beroa eta txokolatea Zambranan

17:00 Olentzerori eta Mari Domingiri harrera Kuartangon

17:30 Gabon Gaua Añana Gesaltzan: “txoko txikiak” plazan

18:00 Gabon Gaua Añana Gesaltzan: goazen mendira Olentzeroren bila

18:00 Olentzeroren kalejira Iruña Okan

18:00 Olentzero eta Maridomingi Pobesen

18:00 Olentzero eta Maridomingi Beranturin

18:00 Bolo txapelketa Pobesen

18:00 The Puppet Circus “El circo de las marionetas” Gaubean

18:00 Olentzero Beranturin

19:00 Olentzerori harrera, gaztaina erreak eta ardo beroa Iruña Okan

18:00 Gabon Gaua Añana Gesaltzan: opari banaketa bolategian

 

Abenduak 25

12:00 Gabonetako meza eta jaiotzaren irekiera Subijanan

 

Abenduak 26

11:00 Haurrentzako eskulan tailerra Langraiz Okan

16:00 Gazteentzako ekintza Lantaronen

17:00 Haurrentzako eskulan tailerra Tresponden

17:00 – 20:00 Kuartangoko Haurrentzako Gabonetako parkea

17:00 – 19:30 Gabonetako Haur Jaurdunaldiak Gaubean

18:00 “Beldur barik” film laburra Beranturin

 

Abenduak 27

11:00 Haurrentzako eskulan tailerra Langraiz Okan

11:00 Haurrentzako eskulan tailerra Víllodan

16:00 Gasteizerako familia-txangoa Lantarontik

17:00 – 20:00 Kuartangoko Haurrentzako Gabonetako parkea

17:00 – 19:30 Gabonetako Haur Jaurdunaldiak Gaubean

19:30 Magia gertutik Mandaitan

20:00 Olio-kata Beranturin

 

Abenduak 28

11:00 – 13:00 Gabonetako Haur Jaurdunaldiak Gaubean

17:00 GazteFilm Fest Gaubean

18:00 Haurrentzako eta familientzako “Zirkuluko izarrak” emanaldia Potxin eta Patxinekin Tresponden

18:00 Playback txapelketa Armiñonen

19:00 “The Lord” gospel kontzertua Fontetxan

20:00 “Paco Jones” eta “Autoescuela Fitipaldi” umorezko antzerkia Camerino 13rekin Iruña Okan

20:00 “Tu cara me suena” ekintza Kuartangon

 

Abenduak 29

11:00 San Silvestre Iruña Oka. Izena emateko: www.herrikrosa.eus

12:00 Bolo txapelketa Pobesen

18:00 Umeentzako zinema Beranturin

18:00 Haurrentzako eta familientzako emanaldia, “Mima tu” Xilipurdi Antzerkiarekin.

 

Abenduak 30

18:00 Haurrentzako magia-tailerra Langraiz Okan

 

Abenduak 31

9:00 Txulatora igoera Beranturitik

11:00 Marindara igoera. Kuartango

17:30 I San Silvestre Berantevillesa

00:30 20ko hamarkadako Chicagon girotutako kotilioi klandestinoa Zuhatzu Kuartangon

00:30 Kotilioa Armiñonen

01:00 Kotilioa Pobesen

01:00 Gabon Zaharreko kotilioa Dj David-rekin Langraiz Okan

01:30 Gabon Zaharreko kotilioa Berbea Tabernan (Barrio)

 



Utzi erantzuna

Zure helbide elektronikoa ez da argitaratuko. Beharrezko eremuak * markatuta daude

*

© Añanako kuadrilla | Ohar Legala | Añanako kuadrillara joan |
Foru enparantza, 11 · 01213 Rivabellosa (Araba/Álava) · Tel.: 945 355089 · Faxa: 945 355053
e-mail: turismo@cuadrilladeanana.es