Añana Tourism
2019ko Gabonak Añanan

Olentzero Añanan

Armiñongo Gabonetako Programa

Beranturiko Gabonetako Programa

Erribera Beitiako neguko programa

Erribera Goitiako Gabonetako Programa

Gaubeako Gabonetako Programa

Iruña Okako Gabonetako Programa

Kuartangoko neguko Programa

Lantarongo Gabonetako Programa

Olentzero Zambranan

 

Abenduak 14

17:00 – 18:30 Txikientzako argazkilaritza tailerra Kuartangon

18:30 – 20:30 Gazteentzako bideo tailerra Kuartangon

19:00 Eguberri eta jaiotza ekitaldia eta txokolatea guztientzatLangraiz Okan

 

Abenduak 20

XIII. Gozoki Lehiaketa Iruña Okan

18:00 “Haziaraba programa” haurrentzako emanaldia Paraiso Antzokiak antolatuta Langraiz Okan.

 

Abenduak 21

Boilur beltza ezagutzeko bisita Gaubean. Info eta erreserbak: Gaubeako Turismo Bulegoa 945 35 30 40

10:00 “Ezagutu zure ingurua” txangoa Lantaronen

11:00 – 14:00 Jostailuen azoka solidarioa eta haur festa Iruña Okan

12:15 Gabonetako tailerra Beranturin

12:30 Zirku Konpainiako “Bidaiaria”  antzerkia Gaubean

18:00 Umeentzako eskulanak Armiñonen

18:00 Umeentzako ekintza Pobesen

19:00 I. Añanako Kuadrillako Gabon-kantak topaketa Tuestan

19:00 Jaiotza biziduna Víllodan

19:00 Kangoo power klasea gazteentzat Iruña Okan

19:00 “Atakamatik bizikletaz” hitzaldia Oskar Ezkerrorekin Espejoko gizartetxean (euskeraz)

19:30 Txita Burgera eta Tiko Astur-ekin bakarrizketak Kuartangon

 

Abenduak 22

“Busti zaitez euskaraz” ekintzak Beranturin

12:00 Haurrentzako “Haziaraba Programa”, Paraiso Antzokiak antolatua Langraiz Okan.

17:00 Bolo txapelketa Kuartangon

18:00 Gabon-kanten jaialdia, kalejira eta txokolatada Iruña Okan

18:00 Umeentzako eskulanak Armiñonen

 

Abenduak 23

17:00 – 19:30 Gabonetako Haur Jaurdunaldiak Gaubean

 

Abenduak 24

10:00 Olentzeroko kalejira Gaubeatik

10:00 Olentzero eta Mari Domingiren ibilbidea Kuartangoko herrietan barrena

11:00 Olentzeroren kalejira Zambranako herrietatik

16:00 Olentzeroren kalejira Lantarongo herrietatik

17:00 Olentzerori harrera, gaztain erreak, ardo beroa eta txokolatea Zambranan

17:00 Olentzerori eta Mari Domingiri harrera Kuartangon

17:30 Gabon Gaua Añana Gesaltzan: “txoko txikiak” plazan

18:00 Gabon Gaua Añana Gesaltzan: goazen mendira Olentzeroren bila

18:00 Olentzeroren kalejira Iruña Okan

18:00 Olentzero eta Maridomingi Pobesen

18:00 Olentzero eta Maridomingi Beranturin

18:00 Bolo txapelketa Pobesen

18:00 The Puppet Circus “El circo de las marionetas” Gaubean

18:00 Olentzero Beranturin

19:00 Olentzerori harrera, gaztaina erreak eta ardo beroa Iruña Okan

18:00 Gabon Gaua Añana Gesaltzan: opari banaketa bolategian

 

Abenduak 25

12:00 Gabonetako meza eta jaiotzaren irekiera Subijanan

 

Abenduak 26

11:00 Haurrentzako eskulan tailerra Langraiz Okan

16:00 Gazteentzako ekintza Lantaronen

17:00 Haurrentzako eskulan tailerra Tresponden

17:00 – 20:00 Kuartangoko Haurrentzako Gabonetako parkea

17:00 – 19:30 Gabonetako Haur Jaurdunaldiak Gaubean

18:00 “Beldur barik” film laburra Beranturin

 

Abenduak 27

11:00 Haurrentzako eskulan tailerra Langraiz Okan

11:00 Haurrentzako eskulan tailerra Víllodan

16:00 Gasteizerako familia-txangoa Lantarontik

17:00 – 20:00 Kuartangoko Haurrentzako Gabonetako parkea

17:00 – 19:30 Gabonetako Haur Jaurdunaldiak Gaubean

19:30 Magia gertutik Mandaitan

20:00 Olio-kata Beranturin

 

Abenduak 28

11:00 – 13:00 Gabonetako Haur Jaurdunaldiak Gaubean

17:00 GazteFilm Fest Gaubean

18:00 Haurrentzako eta familientzako “Zirkuluko izarrak” emanaldia Potxin eta Patxinekin Tresponden

18:00 Playback txapelketa Armiñonen

19:00 “The Lord” gospel kontzertua Fontetxan

20:00 “Paco Jones” eta “Autoescuela Fitipaldi” umorezko antzerkia Camerino 13rekin Iruña Okan

20:00 “Tu cara me suena” ekintza Kuartangon

 

Abenduak 29

11:00 San Silvestre Iruña Oka. Izena emateko: www.herrikrosa.eus

12:00 Bolo txapelketa Pobesen

18:00 Umeentzako zinema Beranturin

18:00 Haurrentzako eta familientzako emanaldia, “Mima tu” Xilipurdi Antzerkiarekin.

 

Abenduak 30

18:00 Haurrentzako magia-tailerra Langraiz Okan

 

Abenduak 31

9:00 Txulatora igoera Beranturitik

11:00 Marindara igoera. Kuartango

17:30 I San Silvestre Berantevillesa

00:30 20ko hamarkadako Chicagon girotutako kotilioi klandestinoa Zuhatzu Kuartangon

00:30 Kotilioa Armiñonen

01:00 Kotilioa Pobesen

01:00 Gabon Zaharreko kotilioa Dj David-rekin Langraiz Okan

01:30 Gabon Zaharreko kotilioa Berbea Tabernan (Barrio)

 

Urtarrilak 2

18:00 “Nahia y Neo” umeen eta familientzako emanaldia MªRosa Martinez-ekin (Olabarri)

 

Urtarrilak 3

9:45-19:00 Bilboko UGP-ra txangoa Kuartangotik

12:00 Bitxigintza tailerra guraso eta seme-alabentzat Artlerelekin Langraiz Okan

16:30-19:30 Gazteentzako ekintza Lantaronen

17:00 – 19:30 Umeentzako tailerra eta ipuin kontalariak Lantaronen

17:00 – 20:00 Umeentzako Gabonetako Parkea Armiñonen

18:00 “Iraungorriko Marimiri” txotxongiloak eta itzalak Zurrunka Antzokiarekin Langraiz Okan

18:30 Sara Escuderoren bakarrizketa Lantaronen

19:30 Errege Magoentzako gutun bilketa eta gehiago Lantaronen

20:00 “Acoustic for all” kontzertua Beranturin

 

Urtarrilak 4

Lineako irristaketa festa Lantaronen

17:30 Pelikula eta krispetak Armiñonen

20:00 Ardo-kata Eskotan

22:00 Iñigo Salineroren bakarrizketa Eskotan

 

Urtarrilak 5

17:00 Errege Magoak Pobesen

17:15 Erregeen kabalkada Beranturin

18:00 Bolo txapelketa Pobesen

18:00 Erregeen kabalkada Iruña Okan

18:30 Erregeen festa Kuartangon

22:00 Afaria txokon Armiñonen

 

Urtarrilak 6

12:00 Erregeen eguna Kuartangon

14:00 Erregeen etorrera Armiñongo tabernara

 



Utzi erantzuna

Zure helbide elektronikoa ez da argitaratuko. Beharrezko eremuak * markatuta daude

*

© Añanako kuadrilla | Ohar Legala | Añanako kuadrillara joan |
Foru enparantza, 11 · 01213 Rivabellosa (Araba/Álava) · Tel.: 945 355089 · Faxa: 945 355053
e-mail: turismo@cuadrilladeanana.es