Añana Tourism
2016 EKAINAREN AGENDA

 

Hemen duzue Añanan EKAINAREN zehar egingo diren ekintzak:

*Ekainaren agenda kulturala Beranturin

*“Udaberri kulturala” Iruña Oca”

*Kuartangoko udaberriaren programa

*Lantarongo padel eta tenisaren liga (maiatza-abuztua 2016)

*Lantarongo 2016 Uda

 

Ekainak 2

Lantarón: bideo-foruma “Risa y dinero”

 

Ekainak 3

IX JazzArtean Quintanilla de la Ribera-n

17:30 – 19:30 Haur-ingurugiro jardunaldiak

19:00 Helduentzako zinema Iruña Okan

 

Ekainak 4

III Oka Rock Iruña Oca-n. Taldeak: Combo Rock, Lucky Dados, El Drogas, Rock Shock.

Padel eta tenisaren txapelketa solidarioa (Lantarón)

Quijera-ren erromesa Sobronen

10:00 – 17:30 Familientzako irteera “Egun batez erlezaina”

 

Ekainak 5

Ekoizleen azoka Uribarri Gaubean

Padel eta tenisaren txapelketa solidarioa (Lantarón)

10:00 Ibilbide berdea egiteko irteera Iruña Okan

12:00 “Erleeen mundua” Santa Katalina lorategian

12:00 Beranturiko gazte txokoa: kanpoko jokoak edo mahai-jokoen tailerra (Eskoletan edo bolatokian)

12:30 Abesbatza: Bizente Goikoetxea Gesaltza Añanako elizan (Vitala Araban zehar)

17:00 Umeen petanka maratoia Iruña Okan

 

Ekainak 6

17:45 Oroimena lantzeko tailerra Beranturin (Eskoletan)

 

Ekainak 7

Trinidadeko erromesa Lunan

 

Ekainak 9

18:00 Hitzaldia “Aurreratutako borondateak” Lantarongo udaletxean

 

Ekainak 10

Jaiak: Molinilla (ekainaren 12ra arte)

18:00 – 20:00 Haur-ingurugiro jardunaldiak

18:00 Eskulana erakusketa Iruña Okako gizartetxean(ekainaren 12ra arte)

18:00 Hitzaldia“El camino de Santiago, comparte tu camino” Langraiz Okako gizartetxean

19:00 Beranturiko gazte txokoa: eskumuturreko tailerra (Eskoletan)

20:30 IX JazzArtean Quintanilla de la Ribera-n: DND SWING BAND. Sonia Vera, ahotsa – Iker Uriarte, bateria. Josu Junguitu, teklatua – Pedro Salazar, kontrabaxu.

 

Ekainak 11

Zanbranako GAZTELUEN EGUNA

Belaunaldi arteko topaketa Kuartangon

18:00 Dantza: Eguzkilore Dantza Taldea Zanbranako frontoian (Vitala Araban zehar)

20:00 Dantza “La Sonata” Langraiz Okako enparantzan

20:30 Musika: Jukevox Zanbranako igerilekuetan (Vitala Araban zehar)

00:00 Berbena enparantzan  “La Sonata” Langraiz Okan

 

Ekainak 12

Jaiak: Artaza (ekainaren 13ra arte)

10:00 – 14:30 Ekoizleen azoka Langraik Okan

10:00 – 14:00 Valderejo: Orkidea eta mehatxupeko landaredia

10:00 Auto klasikoen konzentrazioa Langraiz Okako Langraiz hiribidean

11:30 – 13:30 Tai chi Santa Katalina Lorategi Botanikoan

 

Ekainak 13

17:00 Linean dantzatzeko dantza Beranturin (Eskoletan)

 

Ekainak 15

8:00 Lantaron: hirugarren adinekoentzako txangoa (Ujue eta Olite)

 

Ekainak 16

Ibaialde erakusketaren inaugurazioa Santa Katalina Lorategi Botanikoan

17:00 Forum-a zinema nagusientzat Beranturiko eskoletan

19:00 Santa Katalinari buruzko Askegi aldizkariaren aurkezpena

 

Ekainak 17

Pintxo dastaketa Langraiz Okako tabernetan (ekainare 19ra arte)

Jaiak: Estavillo, Salcedo eta Mandaita (ekainaren 19ra arte)

18:00 – 20:00 Haur-ingurugiro jardunaldiak

19:00 Helduentzat komedia zinema Langraiz Okan

20:30 Musika: Jukevox Estavilloko elizaren enparantzan (Vitala Araban zehar)

22:30 Udaburuaren starlight behaketa Santa Katalina Lorategi Botanikoan

 

Ekainak 18

9:00 Udaberriaren Jaia Santa Katalina Lorategi Botanikoan

10:00 – 12:00 Nordic walking hastapen kurtsoa

10:30 Hegaztien behaketa Quintanilla de la Ribera-n

12:00 Umeen triatloia Langraiz Okan

19:00 Familientzako monologoa Kuartangon

19:00 “Elvi el ventri-loco” Kuartangoko igerilekuetan

 

Ekainak 19

Irteera “Orgaz dorrea + Gatz Harana”

10:00 – 12:00 Nordic walking aurrerapen kurstoa Gaubean

12:00 Beranturiko gazte txokoa: fofulapiceroren tailerra (Eskoletan)

18:00 Familientzako emanaldia Mandaitan

 

Ekainak 20

17:45 Oroimena lantzeko tailerra Beranturin (Eskoletan)

 

Ekainak 22

8:30 Lantaron: “Ezagutu zure ingurua” txangoa: Donostia eta Orio.

 

Ekainak 23

Jaiak: Bergüenda eta Manzanos (ekainaren 26ra arte)

20:30 Familientzako San Juan suak Langraiz Okako zubian. Gozokiak eta txokolate.

23:00 San Juan suak. Ibaiaren ondoen bidegurutzean (Langraiz Okan)

 

Ekainak 24

Jaiak: Melledes (ekainaren 26ra arte)

18:00 Umeentzako zinema Langraiz Okan

19:00 Beranturiko gazte txokoa: sukaldaritza tailerra (Eskoletan)

21:00 Olerki gaua Santa Katalina Lorategi Botanikoan

 

Ekainak 25

I Arte Eszenikoen Jaialdia “ART-IRUÑA”

Zikloturisteen topaketa “Orduña Hiria”

11:00 Autonomia erkidegoen azoka gastronomikoa Langraiz Okako Langraiz hiribidean

14:30 Plater dastaketa Langraiz Okako Langraiz hiribidean

 

Ekainak 26

Jaiak: Bóveda (ekainaren 28ra arte)

11:30 – 13:30  Tai chi Santa Katalina Lorategi Botanikoan

12:00 – 14:00 eta 17:00 – 19:00 Umeentzako parkea puzgarriekin Langraiz Okako Langraiz hiribidean

 

Ekainak 27

17:00 Linean dantzatzeko dantza Beranturin (Eskoletan)

 

Ekainak 29

Jaiak: Morilla eta Subijana-Morillas (uztailaren 2ra arte)

 



Utzi erantzuna

Zure helbide elektronikoa ez da argitaratuko. Beharrezko eremuak * markatuta daude

*

© Añanako kuadrilla | Ohar Legala | Añanako kuadrillara joan |
Foru enparantza, 11 · 01213 Rivabellosa (Araba/Álava) · Tel.: 945 355089 · Faxa: 945 355053
e-mail: turismo@cuadrilladeanana.es